FAQ

Czy prowadzicie sprzedaż detaliczną?

Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej jednak nasze produkty są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych.

Gdzie mogę znaleźć ceny Waszych produktów?

Nie posiadamy cennika detalicznego. Sprzedażą detaliczną produktów Caretero zajmują się nasi partnerzy i to oni ustalają finalną cenę produktów. Cennik biznesowy udostępniamy tylko zweryfikowanym przedsiębiorstwom.

Jestem przedsiębiorcą i chciałbym rozpocząć z Wami współpracę. W jaki sposób jest to możliwe?

W tym celu zapraszamy do zakładki współpraca gdzie znajduje się formularz. Wypełnienie i odesłanie go do nas jest niezbędne do założenia konta w naszej hurtowni internetowej iks2.

Jakie są wymogi prawne dla fotelików samochodowych?

We wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej dzieci należy przewozić w fotelikach samochodowych do osiągnięcia przez nie wzrostu 135 lub 150 cm, w zależności od kraju.

O czym warto pamiętać przed zakupem fotelika samochodowego?

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na dwa aspekty – czy fotelik posiada homologację i spełnia normę bezpieczeństwa oraz czy fotelik pasuje do naszego samochodu i czy dziecku będzie w nim wygodnie. Zawsze zachęcamy do przymierzenia fotelika w samochodzie przed zakupem.
Wszystkie foteliki Caretero posiadają homologację ECE R44/04, którą można rozpoznać po pomarańczowej etykiecie umieszczonej na każdym foteliku. Uzyskanie jej jest warunkiem dopuszczenia fotelika do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

Co oznaczają kategorie wagowe w opisie fotelików samochodowych?

Kategorie wagowe fotelików samochodowych odnoszą się do wagi dziecka (ważne: nie są one powiązane bezpośrednio z jego wiekiem). Dzięki nim można w łatwy sposób dobrać fotelik, który będzie zapewniał największą wygodę i bezpieczeństwo maleństwu. Kategorie wagowe fotelików samochodowych podawane są na dwa sposoby: – w postaci konkretnego przedziału wagowego, np. 9-36kg lub w postaci oznaczenia liczbowego, które odpowiada konkretnej kategorii wagowej: 0 (0-10kg), 0+ (0-13kg), 1 (9-18kg), 2 (15-25kg), 3 (22-36kg).

Co to jest I-size?

i-Size (ECE R129) to przepisy dotyczące fotelików samochodowych, które weszły w życie 9 lipca 2013 roku i przez kilka lat będą obowiązywać równolegle z aktualnymi przepisami. Zawierają one wymóg podróżowania tyłem do kierunku jazdy dla dzieci w wieku do 15-ego miesiąca życia. Ma to zapewnić najwyższą ochronę podczas wypadku w sytuacji zderzenia czołowego. Foteliki zgodne z normą i-Size podzielone są na kategorie według wzrostu dziecka – od urodzenia do 105 cm oraz od 100 – 135/150 cm.

Kiedy należy wymienić fotelik na większy?

Zalecamy, aby dziecko korzystało z fotelika jak najdłużej to możliwe, ale nie dłużej niż do chwili przekroczenia limitu wagowego lub gdy głowa sięgnie górnej krawędzi fotelika. Aby to ułatwić, nasze foteliki posiadają szereg regulacji, które jesteśmy w stanie wykonać sami takie jak: demontaż wkładki i pasów 5-punktowych czy regulacja wysokości zagłówka. Pozwala to na lepsze dopasowanie fotelika do wzrostu i wagi dziecka.
Korzystanie z fotelików w każdej grupie powinno zakończyć się w momencie gdy przekroczy ono limit wagowy, ponadto:

– korzystanie z nosidełek Grupy 0 + należy zakończyć, gdy dziecko będzie w stanie samodzielnie siedzieć lub kiedy główka zacznie wychodzić poza górną krawędź nosidełka.
– korzystanie z fotelika z Grupy I powinno trwać do czasu, gdy górna krawędź fotelika znajdzie się mniej więcej na wysokości oczu dziecka.
– w przypadku grupy II i III należy zwrócić uwagę, by pas samochodowy leżał w odpowiedni sposób na ramionach dziecka. Często zdarza się, że dziecko korzystające z fotelika w tej grupie zbyt wcześnie jest na tyle drobne, iż istnieje ryzyko wysunięcia się spod pasa samochodowego.

Gdzie mogę znaleźć dane dotyczące wymiarów i wagi Waszych produktów?

Takie dane umieszczone są na stronie każdego produktu. Można tam znaleźć także opis, główne cechy produktu i galerię zdjęć.

Chciałbym skorzystać z gwarancji/naprawić produkt. Niestety nie mam możliwości skontaktowania się ze sklepem, w którym dokonałem zakupu. Jak mam postąpić w takiej sytuacji?

W takiej sytuacji zachcemy do bezpośredniego kontaktu z nami (dane tele-adresowe dostępne są w dziale Kontakt. W przypadku reklamacji potrzebny będzie dowód zakupu np. paragon lub wypełniona karta gwarancyjna.

Czy zakup używanego fotelika dziecięcego gwarantuje bezpieczeństwo?

Nigdy nie zalecamy kupna używanych fotelików samochodowych ze względu na wiele niewiadomych związanych z poprzednim użytkownikiem. Foteliki biorące udział w wypadku mogą nie posiadać widocznych uszkodzeń, a na skutek uderzenia mogły powstać mikropęknięcia co nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa.

Co zrobić jeśli mój fotelik brał udział w wypadku/kolizji samochodowej?

Zawsze zalecamy wymianę fotelika na nowy po zderzeniu samochodu. Jako importer i dystrybutor marki Caretero, jesteśmy w stanie wystawić opinię w zakresie uszkodzenia fotelika po wypadku. W celu uzyskania takiej opinii prosimy o kontakt pod adresem caretero@caretero.pl

Czy mogę używać fotelika z montażem tyłem do kierunku jazdy na siedzeniu obok kierowcy, które ma poduszkę powietrzną?

Montaż fotelików tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu jest zabronione kiedy poduszka powietrzna jest włączona. Może to poważnie zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Nie zalecamy przewożenia dzieci w foteliku na siedzeniu obok kierowcy. Jeśli nie mamy wyjścia, należy odsunąć fotel maksymalnie do tyłu. Ponadto, miejsca te często nie posiadają zaczepów ISOFIX, co nie pozwala na montaż fotelików z tym typem mocowania.

Czy dziecko zapięte w foteliku może podróżować w grubej odzieży?

Zalecamy, aby nie ubierać dziecku zbyt wielu warstw odzieży, gdyż wtedy pasy bezpieczeństwa mogą nie przylegać odpowiednio do ciała. Rozwiązaniem jest zapięcie dziecka w foteliku. a później okrycie go z zewnątrz kocem lub śpiworkiem.

Czy mogę dokupić osobno elementy do produktów Caretero, takie jak tapicerki czy kółka?

Tak, posiadamy w sprzedaży różne dodatkowe elementy do naszych produktów. Prosimy kontaktować się z naszym działem serwisowym (dane w zakładce gwarancja i serwis).